IFIN PLATFORMU

 

IFIN platformu esnek yapısı sayesinde bankaların ürünlerini, karar mekanizmalarını ve yetki matrislerini değişikliklere ihtiyaç duymadan daha verimli hale getirmelerini sağlar. IFIN sistemi güvenli, güvenilir, kullanması kolay, implementasyonu kolay ve maddi yönden verilmi bir şekilde bankaların sistemine entegre edilir.

Katılım Bankacılığı Uyumlu Bir Çözüm

 
The Platform KATILIM BANKACILIĞI esaslarına uygun olacak şekilde tasarlanmıştır. IFIN platformu diğer FinTek çözümlerinin aksine, Katılım Bankacılığı kaynaklarını kullanarak geniş bir ürün yelpazesi sunar.
 
İletişime Geçin
6163

Katılım Bankacılığına uyumluluk esasları için platformun sağladığı ana temeller;

 • Katılım Bankacılığı esaslarına uygun satış ve kiralama kontratlarının kullanımı
 • Bütün yasal sözleşmelerin bağımsız kurumlar tarafından Katılım Bankacılığı esaslarına göre incelenmesi
 • Özel teklif ve kabullerin sistem üzerinden geçirilmesi ve yasal sözleşmelere yansıtılması
 • Süreçlerin sistem dahilinde Katılım Bankacılığı esaslarına uygun bir şekilde ilerlediğinin kontrolü ve aşamalarda eksiklik olmasının engellenmesi
 • Platform dahilinde raporların, Katılım esaslarına uygunluğunun denetlenebileceği şekilde, tarih ve saatleri ile birlikte oluşturulması
 • Finans kurumlarının ve mağazaların gerek gördüklerinde Katılım esaslarına uygunluk denetimlerini gerçekleştirebilmeleri

SÜREÇ ADIMLARI

 

AŞAMA 1

Sisteme girilen başvurular banka tarafından belirlenen karşılanabilirlik, minimum gerekli finans, demografik bilgiler ve girilmesi gerekli bilgiler gibi parametreler ile filtrelenir.

AŞAMA 2

Eğer müşteri AŞAMA 1’deki gerekli kriterleri sağlıyor ise, kredi sorgulaması yapılarak sağlanan bilgilerin doğruluğu kontrol edilir. Uygunsuzluk durumları tekrar kontrol edebilmesi için mağazaya bildirilir.

AŞAMA 3

Sağlanan bilgiler finans kurumlarının mevcut kurallarına göre karar motorunda işlenir. Finansman kararı verilir.

PEKİ, SİSTEM GÜVENLİ Mİ?

 

Sistemin, süreçlerini aksatmaya yönelik kasıtlı girişimler sonucunda bile tam olarak beklendiği gibi çalışması ve çalışmaya devam etmesi kritik bir öneme sahiptir. IFIN platformu bütün bütün yetkilendirme ve kararları kullanıcı doğrulama sistemleri ile kaydeder.

IFIN platform’un güvenlik tasarımı, dağıtım dikkate alınarak; girdi doğrulama; kimlik doğrulama ve yetkilendirme; şifreleme ve veri hassasiyeti; yapılandırma, oturum, istisna yönetimi ve hesap verebilirliği sağlamak için yeterli denetim ve kayıt tutma gibi konulara odaklanmaktadır..

IFIN sistemi, herhangi bir müşteri bilgisini tutmaz veya kaydetmez. Tüm müşteri verileri bankanın sunucusunda saklanır.

SİSTEM NASIL KURULUYOR?

 

IFIN, finansman sürecinin tamamını kapsayan, bankanın çekirdek bankacılık sistemine kolayca entegre edilebilen, son derece modern bir platformdur. Bu sayede satış personeli, kredi riski yöneticileri ve arka ofis operasyon personelinin harcadığı zaman azaltılarak, işlemlerle ilgili maliyetlerde önemli ölçüde düşüş sağlanır. IFIN platformunun finansman sürecindeki otomasyonu sayesinde, müşteri memnuniyeti artar ve müşterilerin işlemlerini daha hızlı bir şekilde tamamlama imkanı sağlanır.

 

Banka kurulum stratejisi şu ana adımlarla tanımlanır:

 • Bankanın başvuru formu, ürünleri, işlem akışları ve ilgili kredi kriterlerine uyum sağlamak için parametreleri ayarlaması.
 • Yeni yazılım ile bankanın çekirdek bankacılık sistemleri arasında bağlantı kurulması.
 • Finans başvuruları için tek seferlik isteklerin gönderilmesine izin vermek için kredi bürosuna bağlantı kurulması.
 • Sistemin güvenliği ve bütünlüğünü sağlamak için kapsamlı testlerin gerçekleştirilmesi ve sunulan hizmetin güvenliği konusunda emin olunması.
 • Mevcut müşterilerin belirli bir sayısına hedef alınarak, bir yumuşak lansman gerçekleştirilmesi.
 • Yeni hizmetin tüm yönlerinin tamamen tatmin edici olduğundan emin olunması üzerine tam bir lansman yapılması.
Ürünümüz hakkında detaylı bilgi alın.Broşürü İndir
×